Новиот Hyundai Elantra откриен преку кратко teaser видео

Една недела пред нејзиното официјално претставување, Hyuindai преку teaser видео ја откри својата иднината во форма на новата Elantra.

Од краткото видео и неколкуте слики кои се достапни може да приметиме доста аглест и футуристичен облик на надворешноста на ова купе со четири врати, додека ентереиерот ќе има екстремно минималистички дизајн.

Погледнете го видеото: 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *