Пристигна новиот Volkswagen ID.4 во салонот на Porsche Macedonia

ID.4 импресионира со својата сеопфатност, ефикасниот електричен погон, пространата внатрешност, најсовремените системи за помош на возачот и динамичниот дизајн кој

Read more

Нашиот автомобилист Рико викендов ќе ја вози првата трка на патеката Муџело во рамките на Porsche Carrera Cup Италија 2020

Нашиот најперспективен возач и еден од  најдобрите македонски автомобилисти Ристо Вуков – Рико, овој викенд, 18 и 19 јуни, ќе

Read more